Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?
Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bir zamanların en büyük sıkıntılarından biriydi; yapılarımızdaki su sızıntıları, kaçakları veya gider hattındaki tıkanıklar. Neyse ki (çok şükür) gelişen teknoloji ile birlekte bu sıkıntı da maziye karıştı. Nasıl mı? İşte tam da bu blog yazımızda size bunun nasıl olduğunu/olacağını anlatmaya çalışacağız.

Pek çoğumuzun hayatını çekilmez hale getiren su sızıntıları ve su kaçakları gelişen teknoloji ve işinin ehli profesyoneller sayesinde meşakatli ve çekilmez olmaktan çıktı. Maddi, manevi her anlamda kişileri büyük bir yükün altına sokan su kaçaklarının tespiti artık çok kolay ve de sonuç odaklı. Üstelik hiçbir yeri kırmadan noktası naoktasına tespit edilebilmektedir.

Şayet bu son teknolojik ekipmanlar devreye girmeden su sızıntısı ya da su kaçağının nasıl bulunduğunu birebir yaşamışsanız veya birilerinden duymuşsanız; kuvvetle muhtemel -abartısız- gözünüz çok korkmuştur.

Eski usul çalışan su tesisatçıları, betonların emici özelliği sebebiyle çok farklı noktalardan kendisini dışarı atması nedeniyle pek çok bölgeyi kırmaktadırlar. Ta ki bu kırma işleme sızıntı ya da kaçağın olduğu noktayı bulana kadar devam etmektedir. İşte böyle bir durumda yapınızda oluşacak maddi hasarı, oluşan kirliliği ve kaybedilen zamanı bir düşünün! Oldukça ürkütücü.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?
Su kaçağı nasıl bulunur?’ sorusunun cevabını teşkil eden işlemler ise artık çok daha basit ve güvenli. Yüksek teknolojinin son ürünleri ile hizmet veren uzman firma ve kişiler daha önceden yaşanan bu sorunları tamamen ortadan kaldırmaktalar. Böylece hem var olan su kaçağı sorununu ortadan kaldırıyor, hem de sorunların daha da büyüyerek içinden çıkılmaz hale gelmesini engelliyor. Ve tabi doğal olarak ciddi masraflardan da bizleri kurtarıyor.

Yüksek teknolojinin en son ürünleri olan termal kameralar ve akustik dinleme cihazları ile uzman ekipler; tesisatta herhangi bir sızıntı veya kaçak varsa noktası noktasına bulabiliyor. Tabi işlemler yapımızdaki şehir şebekisi hattındaki kaçaklar için uygulanabilmektedir. %100 kesin sonuç vermektedir. Üstelikte çok kısa zaman diliminde sonuca ulaşılabilmektedir. Tüm bu işlemler yapılırken de yapınızın hiçbir yerine en ufak zarar verilmemektedir. Böylelikle oldukça ciddi zaman tasarrufu ve nakdi tasarruf sağlanmaktadır.

Yapınızda su kaçağından ya da herhangi bir sızıntıdan şüphelendiğinizde size yardımcı olmak için gelen profesyonel ekip, önce evinizin veya işyerinizin su saatinden başlamak kaydıyla tüm bina içi tesisatını teste tutarlar. Bu testler sonuç odaklıdır ve bu testler sonucunda size tesisatınızda kaçak ya da sızıntı olup olmadığı kesin bir şekilde söylenebilmektedir. Hatta sızıntı veya kaçak varsa, bu kaçağın sıcak su hattında mı, yoksa soğuk su hattında mı belirtilmektedir.

Önümüzdeki günlerde siz değerli müşterilerimize “Soğuk su hattında su kaçağı nasıl bulunur?” ve “Sıcak su hattında su kaçağı nasıl bulunur?” başlıklı makalelerimiz ile bu konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Unutulmamalıdır ki, böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda son teknoloji ürünü ekipmanlara sahip, işinde uzman, tecrübe ve donanım sahibi, dürüst firma veya kişilerle çalışmak olmalıdır?

 
Ayrıca bakınız Su Kaçağı Tespiti başlıklı yazımıza..

 


Su kaçağı tespiti ve/veya tamiri hizmetine ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın. %100 Garantili, kesin çözüm.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Turan Tesisat Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Hizmeti
0216 308 28 26
0555 368 78 86

(İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerimizin her semtine hizmetimiz vardır.)